Національний банк України планує запровадити суворіші правила щодо переказів з картки на картку. Цей крок є відповіддю на зростаючу проблему використання банківських рахунків для шахрайства та відмивання грошей.

З метою боротьби з цими нелегальними операціями, НБУ вже направив відповідні рекомендації банкам і розробляє нові обмеження, які включатимуть ліміти на кількість переказів та максимальні суми транзакцій за місяць.

Оплата через банк

Основна причина посилення контролю – діяльність так званих "мулів". Це люди, які продають або здають в оренду свої банківські картки шахраям. Злочинці використовують ці картки для відмивання грошей, переказуючи через них величезні суми невеликими частинами. Це дозволяє уникнути привернення уваги правоохоронних органів.

Постачальники дроп-карток активно рекламують свої послуги у соціальних мережах та на спеціалізованих вебсайтах. Покупці таких карток зазвичай запевняють, що вони потрібні для легальних цілей, однак справжня мета полягає в шахрайстві. Вартість однієї картки залежить від кількості придбаних карток: за одну картку ПриватБанку просять 4400 грн, тоді як за 100 карток ціна знижується до 1500 грн за штуку.

Популярні новини зараз

Українці отримають рахунки за світло з несподіваними сумами: підвищення тарифу відчують не всі

Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках

В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти

Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води

Показати ще

"Мули" отримують за свої послуги всього 1000 грн на місяць. Використання карток зазвичай триває один місяць, після чого вони блокуються, що вимагає постійного оновлення запасу карток.

Банки повинні активізувати свої зусилля у боротьбі з незаконними переказами. Вони мають вимагати від клієнтів пояснень щодо дрібних переказів з картки на картку та зупиняти платежі у разі відсутності зрозумілих пояснень щодо походження коштів. Також банки повинні перевіряти фінансовий стан клієнтів і блокувати підозрілі перекази.

Запровадження нових правил має на меті зменшити масштаби фінансового шахрайства та відмивання грошей в Україні. Це не лише підвищить рівень безпеки у фінансовій системі країни, але й допоможе захистити звичайних громадян від втрати своїх заощаджень через незаконні дії шахраїв.

Нагадаємо, Відключення, штрафи та судові позови: українців почали суворо карати за комунальні борги

Раніше ми розповідали, що Українці масово скаржаться на послуги Укрпошти: затримують та втрачають посилки

Також, "Заблокували рахунки та розірвали договір": ПриватБанк здивував українців "сервісом"