У Дніпрі 12 січня буде похмурий ранок. До вечора хмари, які сховають за собою чисте небо, розійдуться і впустять в місто сонце. Дощу не буде, розповідають на сайті Sinoptik.

Повітря протягом дня прогріється до 1 градуса тепла, а вночі можливі заморозки до 3 градусів нижче нуля.

найхолоднішим цей день було у 1950 році, тоді місто промерз до кісток в 28-градусний мороз.  А найтеплішим – у 1902 році, тоді прогрілося до рекордних 8 градусів тепла.

Погода в Україні 12 січня, Укргідрометцентр

У православних святцях 12 січня – день, коли згадують святу Анісію. Наші предки називали її «Зимовою Анісією». Прийнято було в цей день готувати страви з свинячих шлунків, а також різати гусей. Нутрощі забитої худоби використовували для передбачення того, який далі буде зима: гладка і рівна селезінка обіцяла сувору погоду. Якщо в середині печінки спостерігалося потовщення, то морози почнуться ближче до другої половині зими. Широкий кінець печінки ближче до очеревині – попереду мінлива погода, з відлигами і морозами.

Вважалося, що цього дня зимова погода повинна встановитися остаточно. 12 січня – своєрідний екватор зими, природа потроху повертала на весну.

Нагадуємо, що протягом 2019 року погода в Україні відновила чимало температурних рекордів, деякі з яких трималися більш століття.

Також портал Знай.uа писав, що в українських Карпатах на горі Піп Іван Чорногірський температура повітря становить -11 градусів морозу.