Сьогодні на акції "Чисті береги" у Кривому Розі зібрали кілька тон сміття на прибережній смузі річки Саксагань.
Окрім пластикових стаканчиків та пляшок знаходили ще й таке сміття, як деталі від меблів, запчастини, металеві елементи електроприладів. Побільшало серед сміття і використаних масок.
А тепер уявіть, якби це все потрапило у воду. Пляшки перетворюються на мікропластик, використані маски, крім того що довго розкладаються, містять віруси та бактерії, а запчастини взагалі можуть містити небезпечні для здоров'я речовини. Захочеться вам пити таку воду? Звісно, що ні.
Зараз акції з прибирання берегів проводяться в 15 локаціях України. Якщо в кожній зберуть по 2 тони сміття сміття, то вийде близько 30 тон - стільки відходів за рік продукують 50 киян. А якщо проводити такі акції щотижня, то береги очистяться за місяць від 120 тон сміття. Я навіть не підрахую, скільки це буде, якщо проводити прибирання біля кожної річки.
Однак є набагато простіший спосіб впоратись із проблемою засмічення. Маємо просто перестати смітити. А якщо ще додати сортування відходів та їх переробку, а також зменшення продукування відходів, то Україна стане чистою дуже швидко.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Будьмо свідомими! Саме від нас залежить, чи будемо ми пити чисту воду і гуляти в чистому парку.