Українці, які мають в руках Сертифікати на земельний пай і не досі не оформили земельну ділянку, можуть втратити її вже у 2025 році. Без витягу про реєстрацію права власності на земельну ділянку вона перейде до власності громади.
Про це повідомляють у Відділенні Нотаріальної палати України у Волинській області.
Фахівці пояснюють, що статтею 13 Закону України від 05 червня 2003 року "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" встановлено правило, що у разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Таким чином,щоб не втратити право власності на земельну частку (пай), варто протягом року оформити право власності на землю:
Для цього неохідно звернутися с ільської (селищної чи міської) ради, де розташована ділянка та запросити дозвіл на розроблення документації із землеустрою.
Замовити у землевпорядної організації розроблення проєктної документації щодо встановлення меж земельної ділянки.
Подати заяву до Центру надання адміністративних послуг про реєстрацію земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера.
Затвердити в місцевій раді розроблену проєктну документацію із землеустрою та оформити земельну ділянку у власність.
Провести у нотаріуса державну реєстрацію права власності на земельну ділянку.
Якщо власник сертифіката на земельну частку помер, то його родичам потрібно спочатку прийняти спадщину. Для цього потрібно звернутися до будь-якого нотаріуса та і надати:
- сертифікат на пай,
- свідоцтво про смерть власника сертифіката.
Раніше портал Знай повідомляв, кошти зараховуватимуться на картку раз на місяць: частина українців отримає грошову компенсацію.
Також наш портал інформував, субсидію призначили, але не виплачують: у ПФУ підказали важливу інформацію.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, як не залишитися без виплат у Новому році: у ПФУ дали інструкцію обов'язкової процедури.