Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація від спеціалістів ПФУ. Справа в тому, що деякі українці, які вже перебувають на "заслуженому відпочинку", не знають елементарних правил у разі зміни виду пенсії.
Цього разу наші читачі дізнаються, як відбувається перехід із пенсії "за вислугу років" на пенсію "за віком".
Про це стало відомо завдяки відповіді фахівців із прес-служби Пенсійного фонду України у мережі Facebook.
Один із українців звернувся з питанням такого плану: "Розкажіть про перехід із пенсії за вислугу років на пенсію за віком".
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Представники ПФУ відповіли і заявили, що перейти з пенсії за вислугу років на пенсію за віком можна, якщо особа при досягненні пенсійного віку має певну законодавством кількість страхового стажу.
Як відомо, пенсіонерам, яким призначено пенсію за вислугу років, під час роботи на посаді, яка дає право на цю пенсію, пенсія не сплачується. Право на отримання одночасно і пенсії, і заробітної плати у них виникає лише у разі, якщо після досягнення пенсійного віку їм буде призначено пенсію за віком.
Тому, виходячи із зазначеного, після досягнення такою особою пенсійного віку доцільно призначити йому пенсію за віком (йдеться про переведення з одного виду пенсії на інший).
Якщо пенсіонер після призначення пенсії за вислугу років не працював, розрахунок пенсії за віком здійснюватиметься за матеріалами пенсійної справи, тобто фактично розмір пенсії не зміниться – зміниться лише вид пенсії.
Якщо ж зазначена особа після призначення пенсії працювала, при переведенні на пенсію за віком, за її бажанням, можуть бути враховані стаж і заробіток, придбані після призначення пенсії за вислугу років, тобто збільшиться коефіцієнт страхового стажу та індивідуальний коефіцієнт заробітної плати.
Однак і в цьому випадку розрахунок заробітної плати здійснюватиметься з урахуванням показника середньої заробітної плати (доходу), що враховувався при призначенні пенсії за вислугу років. Виняток становить перехід із пенсії за інвалідністю на пенсію за віком.
Нагадаємо, українцям дозволили оплачувати лише 25% від комунальних платіжок: кому дадуть знижку.
Раніше повідомлялося, що за перерахунок доведеться заплатити нервами: що потрібно зробити пенсіонерам.