Нещодавно, Уряд прийняв рішення про скасування мораторію на відключення комуналки та нарахування пені боржникам. Раніше, постачальники електроенергії попередили своїх споживачів, хто ризикує залишитися без світла.
Тепер за виконання взялися й водоканали. Про те, як боротимуться з заборгованістю населення, розповіли в водоканалі Гайсин.
З боргами населення, водоканал боротиметься кількома способами: відключенням води або в судовому порядку. Окрім цього нараховуватиметься і пеня за прострочені платіжки. Тому, потрібно знати ключові моменти, щоб не залишитися без водопостачання.
Зупинення водопостачання
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Перед відключенням води, боржник відносин отримає попередження від виконавця про борг та порядок його погашення. Якщо протягом 30 днів, споживач не сплатить заборгованість в повному обсязі, то в помешканні зупинять водопостачання.
Нарахування пені
Нарахування пені на борг відбуватиметься наступним чином: не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення, та не більше ніж 100% від загальної суми боргу. Точну суму пені за прострочений платіж, вказують в договорі.
Постачальник послуг може подати позов на боржника, і тоді, рішення про подальшу долю заборгованості та споживача визначатиметься в судовому порядку.
Як уникнути відключення/зупинки водопостачання
В водоканалі нагадали, що споживачі можуть отримати реструктуризацію боргу. Для цього потрібно звернутися до Центру обслуговування абонентів. Таким чином, українці зможуть сплатити суму заборгованості не відразу, а розділити на зручні суми та періоди.
Нагадаємо, інформаційний портал Знай повідомляв, у постачальника буде всього місяць: українцям обіцяють знизити платіжки за комунальні
Раніше портал Знай інформував, споживачі "Нафтогазу" у шоці: зникла одна важлива функція
Також наш портал повідомляв, в ПФУ дали важливе пояснення отримувачам субсидій