За 2023 рік в Україні ціни підскочили на 5,1%, але є хитрий фактор слабка інфляція. Чому? Справа в тому, що бізнес швидко адаптувався, і, незважаючи на всі труднощі, виробництво продуктів виявилося вищим, ніж потреба в них.
Міністерство економіки прогнозує , що найближчими місяцями 2024 року, хіба що за відсутності несподіваних подій, українці можуть очікувати на збереження тренду невисокої інфляції.
Це пов'язане з кількома чинниками, серед яких ключовим став чинник адаптивності бізнесу.
Сектор агропромислового комплексу, незважаючи на збитки від воєнних дій, залишається перспективним завдяки надмірній пропозиції товарів.
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Продовольчий ринок пережив падіння цін у другій половині року на 2,8%, викликане затоваренням внутрішнього ринку та обмеженнями на експорт.
Прогнозується, що збільшення обсягу експорту у 2024 році знизить тиск на внутрішній ринок, а зростання споживання населення допоможе компенсувати збитки від високих цін та військових витрат.
Таким чином, на українську економіку чекає збалансоване зростання в найближчому майбутньому, оскільки вона знаходить свій шлях навіть у ці неспокійні часи, виявляючи адаптивність та стійкість.
Нагадаємо, на цінники боляче дивитися: молоко, сир і вершкове масло стають на вагу золота
Раніше ми писали про те, що ясна почнеться з тотальної економії: одна з комунальних платіжок "поважчає" на 41%
Раніше Знай.ua стало відомо про те, що " Підняття неминуче": електроенергія для українців може подорожчати до 5,5 грн за кіловат