Незважаючи на прогноз щодо зниження рентабельності сільського господарства цього року, голова Української аграрної конфедерації, Павло Коваль, каже, що мало хто з аграріїв відмовиться від посівів цього сезону. Тож, швидше за все, голод нам поки що не загрожує.
Причина в тому, що просто припинити обробку полів не призведе до зниження витрат до нуля, оскільки більшість аграрних ділянок орендується, і за них доведеться платити. Про це розповів Delo.ua.
Зупинення оплати оренди може призвести до втрати активу, оскільки власники можуть переукласти договори з конкурентами. Тому фермери намагатимуться засіяти всі доступні площі, хоча деякі з них можуть тимчасово залишити деякі ділянки під пором.
Деякі фермери, які обробляють власні ділянки, можуть вирішити припинити обробку, але це не вплине на агросектор в цілому.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Також можлива ситуація, коли деякі поля залишаться незасіяними через складність доступу до фінансових ресурсів, що є загальною проблемою для агропідприємств.
Наразі вже 12 областей України розпочали весняну посівну. Станом на 7 березня загальна площа засіяних культур склала 68 тис. гектарів, включаючи пшеницю, ячмінь, горох та овес.
Щодо планів аграріїв на 2024 рік, вони планують збільшити площі під соєю та цукровим буряком, а скоротити під кукурудзою. Загалом площі під ярими культурами можуть зменшитися на 3,7%, при цьому збільшиться обробіток зернобобових та ярого ячменю.
Вам буде цікаво дізнатися, що овочі вже не по кишені: капуста, болгарський перець та часник різко додали в ціні