Українець Олександр із Житомира звернувся до юристів із порадою щодо неправомірних дій свого орендаря. Він розповідає, що за наявності договору оренди, спадкоємець цього житла зламав його двері, зайшов у житло, коли орендаря не було вдома, змінив замок і вивіз речі мешкаючого.
Поліція на свій розсуд розцінила цю "проробку" як "цивільне правовідносини", що означає – вони не будуть розбиратися з цією справою.
Проте юрист Сергій Павлович зазначає, що така справа досить легко ідентифікувати як крадіжку майна, а це вже – кримінальне правопорушення.
Чому? Тому що без згоди господаря інша людина прийняла рішення розпоряджатися місцезнаходженням її речей, хоча ця людина має всі підстави на те, щоб мешкати у тому будинку.
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Юрист Назар Босак у відповідь на запит зазначив, що "за статтею 814 Цивільного кодексу України у разі зміни власника житла, переданого в оренду, до нового власника переходять права та обов'язки наймодавця. Тому наймач квартири мав право проживати в ній".
Якщо власник хоче виселити когось, хто живе в його квартирі чи будинку, він не може просто сказати "йди" і викинути речі на вулицю, або потягти майно орендаря.
Потрібно йти до суду і показати, чому людину потрібно виселити, наприклад, тому, що вона не платить за оренду або не дотримується інших умов. Тобто певні правила, які захищають і власника, і того, хто живе в орендованому приміщенні.
Нагадаємо, юрист пояснив, як військовими дурять простих українців – ця маніпуляція не повинна працювати
Як раніше повідомляв портал Знай.ua, заплатити доведеться більше, ніж заборгували: комунальники "порадували" неплатників
Також, Знай.ua писав про "сюрпризи" не виключаються: що буде з тарифами на комуналку після опалювального сезону