Оренда житла - це великий бізнес, що крутить мільйони. Журналісти з'ясували, що кожен місяць у місті за квартири платять понад 1,5 мільйона доларів.
Але більшість цих грошей, до 90%, люди платять "по-чорному", без документів та податків. В Україні ви можете здавати квартиру в оренду і без статусу підприємця, але людина повинна платити податки з того, що заробить - 18% податку на доходи та 1,5% військового збору.
Якщо всі, хто здають квартири, це робили б, в бюджет щомісяця надходило б понад 11 мільйонів гривень. Власники квартир повинні подавати декларацію про свої доходи щороку, але не всі це роблять.
Тому податкова зараз активно шукає тих, хто здає житло, але податки не платить. У Львівській області податкова перевіряє оголошення про оренду в інтернеті та соцмережах, а також співпрацює з рієлторами.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Рієлтори мають повідомляти податкову про угоди, які вони оформляють, а якщо цього не роблять - несуть відповідальність.
Минулого року податківці отримали новий спосіб виявляти власників, які мають багато нерухомості. Вони завантажили інфо про нерухомість з однієї бази в іншу, і тепер на Львівщині податки нараховують на 55 тисяч більше об’єктів.
Іноді власників, які не офіційно здають квартири, "видають" орендарі, незадоволені підвищенням ціни чи тим, що їх виселяють.
Якщо податкова доведе, що хтось здавав житло нелегально, то може сама вирішити, скільки тому платити податку, але тільки впродовж трьох років після того, як мало бути подано декларацію.
Раніше повідомлялося на порталі Знай.ua жителі орендованих квартир у небезпеці: виселення без суду тепер реальність
Як раніше повідомляв портал Знай.ua, в Україні вводять новий вид оренди: пощастить тим, хто винаймає житло