Житлову субсидію можуть забрати, якщо домогосподарство має борги за комунальні послуги. Однак у деяких випадках виплату допомоги можна поновити. Що для цього потрібно, йдеться на офіційному сайті Міністерства соціальної політики.
Борги за комунальні послуги – одна з головних причин скасування субсидій. Проте рішення ПФУ за деяких обставин можна оскаржити.
Так, якщо людина може надати документи, що підтверджують затримку у виплаті заробітної плати або пенсії, які завадили зробити оплату, субсидію можна відновити. Для цього потрібно виплатити борг або укласти договір про реструктуризацію.
Варто зазначити, що Пенсійний фонд та інші відомства регулярно проводять моніторинг отримувачів допомоги, зокрема субсидій. У ряді випадків українцям також можуть скасувати пільги.
Правила нарахування "комуналки" зміняться: українці самі визначатимуть суми у квитанціях
Навіть комуналку сплатити не зможете: Нацбанк посилив правила грошових переказів
Пенсійний фонд припиняє виплату пільг: хто залишиться без підтримки
Водії масово отримують штрафи після спілкування з патрульними: за що карають навіть без порушень
Наприклад, якщо в результаті моніторингу з'ясується, що отримувач субсидії вказав хибний розмір доходу або здійснив дорогу купівлю на суму від 50 тисяч гривень. Ще скасувати допомогу можуть у разі зміни місця проживання – про такі зміни потрібно інформувати ПФУ протягом 30 днів.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, субсидії 2024 року: українцям доведеться оформлювати додаткові довідки, нові вимоги ПФУ.
Також наш портал інформував, будуть "сюрпризи" у платіжках? Тепловики слідом за водоканалами скаржаться на збиткові тарифи.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, українці залишаться віч-на-віч з комунальними платіжками: субсидію призначать лише в кількох випадках.