Відомий експерт з комунальних питань голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко розповів у чому проблема української енергосистеми і чому в теплу погоду досі смажать батареї.
Свій коментар, який він дав ТСН, Олег Попенко розмістив на своєму Telegram-каналі.
За його словами, в Європі людина сама може регулювати і контролювати коли вимикати, а коли вмикати подачу теплоносія і для цього не потрібно відключати центральне опалення.
Люди роблять це самі, залежно від погоди на вулиці. Якщо тепло – вимкнули опалення та економлять. А вже керівники компаній, що теплопостачають, бачать, що обсяг споживання тепла зменшився на 20-30%. Після цього вони відключать систему,
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
А у нас все навпаки – тепло відключать тоді, коли це питання вирішиться у кабінетах влади. На думку експерта, слід уже вимикати південні регіони країни, адже нам слід економно використовувати теплоенергію.
Зазвичай опалювальний сезон стартує приблизно в середині жовтня і триває півроку - до квітня. Однак зауважимо, що немає чітких графіків, за якими включають та вимикають подачу опалення до приміщення.
Відповідно до норм, вимкнення опалення передбачено, коли середня добова температура протягом трьох днів тримається вище +8°C.
Відтак, 19 березня Голова правління НАК Нафтогаз України Олексій Чернишев заявив: зазвичай опалювальний сезон закінчується 15 квітня, але цього року, враховуючи плюсову температуру, це станеться наприкінці березня.
Нагадаємо, що діставайте "дуйчики" та теплі ковдри: коли вимикають опалення в Україні.
Раніше ми повідомляли, що вода, газ та світло: як в Україні зміняться тарифи після завершення опалювального сезону.