Ситуація в країні стає все більш напруженою, і важливо знати свої права та обов'язки. Давайте розберемося, які правила застосовуються щодо комунальних заборгованостей за послуги у період воєнних дій та тимчасової окупації, а також у яких випадках громадяни можуть бути звільнені від сплати.

В Україні немає явно встановленого поняття "списання боргу" за несплату житлово-комунальних послуг. Про це говорить Постанова Кабінету Міністрів України від 5 березня 2022 року №206.

комуналка

Проте за певних підстав можна зменшити або частково оскаржити розмір заборгованості з оплати комунальних послуг.

Наприклад, якщо є документальне підтвердження тимчасової відсутності споживача у житловому приміщенні понад 30 календарних днів або якщо об'єкти газової інфраструктури були пошкоджені внаслідок воєнних дій, що перешкоджало користуванню послугами газопостачання.

Популярні новини зараз

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть

Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

Комуналка. Фото: скрін youtube

Що заборонено до припинення чи скасування військового стану?

У межах військового стану забороняється нарахування та стягування неустойки (штрафів), пені та відсотків річних, нарахованих на заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, що утворилася за несвоєчасне чи неповне внесення плати.

Також не можна припиняти чи зупиняти надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їхньої несплати чи оплати не в повному обсязі.

Комуналка, kyivpost.com

За яких умов можна звільнитися від оплати?

Якщо послугами не користуються, споживачі мають право не сплачувати за вартість комунальних послуг за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні більше 30 календарних днів, за умови документального підтвердження відсутності використання послуг.

Що робити, якщо газову інфраструктуру пошкоджено?

Українців, у яких внаслідок військових дій було пошкоджено газову інфраструктуру, і це унеможливило забезпечення цілодобового доступу до газорозподільної системи, можуть бути звільнені від оплати послуг.

Також звільняються від сплати ті споживачі, у яких пошкоджено об'єкти газоспоживання або внутрішньобудинкову систему газопостачання, що призвело до неможливості використання газу.

Раніше ми писали про те, що " податкові колектори" вже взялися до роботи: новий проект дозволяє вибивати борги з кожного

Крім того, Знай.ua повідомляв, забрали субсидію за борги: як відновити нарахування допомоги.