Роботодавцям розв’язали руки. Через зміни в Кодексі законів про працю та закону "Про відпустки" працівників можуть не пустити у відпустку або скоротити її тривалість. Хто залишиться без відпустки, розповідаємо у нашому матеріалі.

Ті українці, які працюють на підприємствах критичної інфраструктури, оборонної галузі, або причетні до виконання мобілізаційних завдань, про відпустки можуть забути. Роботодавці мають повне право відмовити їм у відпочинку, якщо не йдеться про відпустку у зв’язку вагітністю та пологами та для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років.

Можуть відмовити у відпустці. Фото з інтернету

Решта українців може спокійно видихнути - керівники не зможуть відмовити їм у щорічній відпустці за графіком, чи іншій, як передбачена законом. Однак тривалість відпустки необхідно узгодити з роботодавцем і за два тижні попередити його про те, коли ви плануєте піти на відпочинок.

Домовлятись з начальством доведеться і тоді, коли вам потрібно перенести заплановану відпустку на інший термін. В такому випадку керівник має право вам відмовити.

Популярні новини зараз

ТЦК витратить 10 мільйонів на перевезення військовозобов'язаних

З червня українці отримають нову допомогу: треба поквапитись з оформленням

Коли пролунає останній дзвоник в українських школах: названо дати

З 1 червня українці платитимуть за воду по оновленому тарифу: кому радять приготуватися

Показати ще

Під час воєнного стану тривалість щорічної основної відпустки може бути скорочена до 24 календарних днів – згідно статті 12 закону "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану".

Невикористані дні відпочинку українці зможуть відгуляти після завершення воєнного стану, або в будь-який інший час у якості відпустки за власний рахунок. Коли саме – знову ж таки вирішуватиме роботодавець.

Раніше ми розповідали, шо Більше 6 днів - до Пенсійного фонду: в Україні змінили терміни виплати лікарняних

Нагадаємо: Кожен може порахувати, скільки отримає: як визначити допомогу по безробіттю