Весняні погодні аномалії у 2024 році не залишають байдужими українських фермерів, які стикаються із додатковими викликами у своїй роботі.
Від аномально високих температур до несподіваних похолодань, які змушують стовпчик градусника опускатися нижче за нуль, кожен "кліматичний поворот" залишає свій відбиток на майбутньому врожаї.
Оксана Гордій, керівниця проекту черешневого саду у ТОВ "Уманська фруктова компанія", каже, що такі заморозки, що охопили частину України, можуть негативно позначитися на майбутньому врожаї черешні.
Це, у свою чергу, може призвести до зниження обсягів виробництва та збільшення цін на цю ягоду.
Бронювання більше не гарантія: нові правила змусять українців збиратись до війська
Заберуть житло, і речі зібрати не встигнете: через які борги українці ризикують опинитись на вулиці
З’явилися нові подробиці здачі Криму під ЧФ росії: Порошенко особисто лобіював (відео)
ПриватБанк виплатить клієнтам по 2500 грн: хто може отримати
Однак, окрім природних факторів, на українських фермерів чинить тиск і політична ситуація. Гордій зазначає, що невизначеність довкола воєнних дій може сильно вплинути на ринок черешні. Якщо ситуація загостриться, попит продукції може знизитися, оскільки люди почнуть виїжджати з країни.
Тим не менш, фруктова компанія продовжує активно розширювати свої насадження черешні, збільшуючи площу саду на кілька гектарів щорічно.
Плани на майбутнє також включають розвиток напряму переробки черешні для отримання різноманітних продуктів.
"У нас завжди є певна категорія продукції, яку не можна продати, але її дуже шкода викинути. Це може дрібна черешня, перестигла або трохи пошкоджена черешня, яку ми вирішили. Але ми не плануємо дуже збільшувати обсяги такої продукції, направляючи на переробку якісну черешню", – підсумовує Оксана.
Нагадаємо, їжте ці фрукти, і рівень цукру в крові буде в нормі: що кажуть лікарі
Раніше ми писали про те, що відбувається з цінами на фрукти та ягоди - і звідки пораються навіть яблука