Уряд України ухвалив рішення підтримати пенсіонерів, які мешкають на територіях з бойовими діями або тимчасово окупованих росією, додатковою грошовою допомогою.
Якщо пенсіонер отримує невелику пенсію та живе в одній із певних областей, то він може претендувати на цю допомогу.
Процес отримання допомоги автоматизований, тому не потрібно йти кудись особисто. Важливо дотримуватись певних критеріїв, інакше допомога може бути припинена.
Право на отримання додаткової грошової допомоги мають пенсіонери, які:
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
- одержують пенсію у розмірі менше 3250 грн (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсаційної виплати, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством);
- проживають на територіях активних чи можливих бойових дій (за переліком, визначеним наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 р. № 309);
- не отримували з 1 березня 2023 року додаткових грошових виплат від міжнародних організацій та/або допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.
Гроші можуть перераховуватися на банківський рахунок або видаватися через Укрпошту, і це триватиме до певного моменту, який залежить від фінансування проекту.
Виплата від ЗПС ООН провадиться пенсіонерам, які проживають в областях:
- Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області.
Нагадаємо, у українців, які не пройшли цієї процедури, приготуватися! Що кажуть у ПФУ