При знятті показників лічильника води вам можуть потрапити неприємні сюрпризи, наприклад, конденсат усередині приладу. Це вже сигнал про його поломку, тому що в нормальних умовах лічильник не повинен запітніти.
Що ж викликає таке явище? Насправді, конденсат у лічильнику – це наслідок порушення герметичності його корпусу, а не поганої вентиляції, як можуть подумати деякі.
В результаті вода з вашого водопроводу проникає в механізм лічильника і збирається там.
Які ще ознаки можуть вказувати на поломку лічильника?
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Окрім конденсату, можна помітити воду під склом приладу або між кришкою і корпусом. Також пошкодження пломби або її нитки, неправильна робота стрілецького покажчика, швидке або повільне обертання індикатора руху води – це теж ознаки проблеми.
- Якщо у вас з'явилися підозри на несправність лічильника, краще звернутися до компанії з водопостачання та зафіксувати факт поломки.
- Після цього слід демонтувати прилад, можливо, відремонтувати його, потім здати на перевірку і, якщо потрібно встановити новий.
- Перевірте роботу системи та переконайтеся, що всі протікання усунуті.
- Не забудьте подати заяву на введення приладу в експлуатацію.
І ще одна порада: намагайтеся купувати якісні лічильники з продовженим терміном служби. Хоча вони можуть бути дорожчими, але, як кажуть, скромні витрати на початку можуть заощадити головний біль у майбутньому.
Крім того, Знай.ua повідомляв, частини українців спишуть борги за газ: кому і за якої умови