У новому відео на каналі "На пенсії" юрист Вікторія Гусакова розказала про те, що потрібно знати працівникам при звільненні. Коли вас звільняють, роботодавець має дати вам трудову книжку з записом про звільнення та виплатити всі гроші, які вам належать.

Якщо в день звільнення ви не працювали, то ви маєте право отримати свій розрахунок наступного дня після того, як попросите про це.

Звільнення - фото obkom.dp.ua

"Згідно з Трудовим кодексом України, у день звільнення роботодавець повинен надати звільненому працівникові трудову книжку, оформлену належним чином. Тобто в ній має бути запис про звільнення з роботи і цього ж дня звільнений працівник повинен отримати всі належні йому виплати", - пояснила Гусакова.

Якщо роботодавець затримує виплату або каже, що грошей немає, можна подати до суду. Але перед цим треба написати лист роботодавцю з вимогою про виплату боргу.

Популярні новини зараз

"Остання точка": провидиця назвала українське місто, куди більше не прилетять російські ракети

5 знакам східного гороскопу казково пощастить у липні-2024: на кого чекає біла смуга після труднощів

В Україні змінюються вимоги до пенсійного стажу: кому доведеться працювати ще 5 років

"Газмережі" попередили власників газових плит, котлів та обігрівачів: що має зробити кожен

Показати ще

Перед подачею до суду зберіть всі необхідні документи, як-от копії паспорта, ідентифікаційного коду, трудової книжки, накази про прийняття на роботу та звільнення, а також довідку про середню зарплату.

Мобінг, звільнення - фото zen.yandex

У 2024 році за подання позову доведеться заплатити судовий збір, який становить 40% від прожиткового мінімуму для працездатних громадян, а це приблизно 1211,20 грн.

Також наш портал інформував, можуть звільнити ні за що: українцям готують нові правила

Вам буде цікаво дізнатися українські жінки йдуть служити, щоб урятувати своїх чоловіків: "Скоро всі там будемо"