Валерій Строчков, керівник відділу виробництва та захисту грошей у Департаменті грошового обігу Національного банку України, пояснив, як проходить процес обміну зношених або пошкоджених грошей в Україні.
Він зазначив, що іноді термінали та магазини не приймають абсолютно нові купюри через їх гладкість. Це може статися з купюрами, які потрапили в обіг одразу після емісії.
Також можуть бути проблеми з грошима, які випадково випрали. У таких випадках можна принести гроші в банк, де їх обміняють без додаткового дослідження.
Відповідно до вимог Національного банку, уповноважені банки повинні приймати значно пошкоджені гривневі банкноти та передавати їх для дослідження. Люди також можуть звертатися з пошкодженими грошима до підрозділів НБУ в обласних центрах.
В Україні зібралися змінювати розмір субсидії: кого це торкнеться у першу чергу
Безкоштовні продуктові набори для пенсіонерів: хто та як може отримати
Обмежено придатним в армії знайшли важку роботу: куди відправлять після мобілізації
У ТЦК ходитимете, як на роботу: контроль над чоловіками посилять ще більше
Правила обміну вимагають надання довідки про пожежу або інший нещасний випадок. Однак іноді достатньо заяви з описом обставин пошкодження грошей.
Найпоширеніші випадки пошкодження грошей пов'язані з пожежею та водою. Експерти розділяють та перераховують склеєні або пошкоджені гроші. Найкраще принести гроші у стані, в якому їх знайдено, щоб експерти могли краще оцінити пошкодження і відшкодувати суму відповідно.
Нагадаємо, євро на заміну долару: НБУ розглядає зміну курсу гривні
Вам буде цікаво дізнатися обмін старих доларів з комісією: Нацбанк роз'яснив правила