В Україні склалася непроста ситуація з пенсійною системою та демографічними показниками. Про це відверто заявляє Дар'я Марчак, заступник Міністра соціальної політики.
За її словами, у нашої держави найнижчий пенсійний вік у Європі, несприятлива демографічна картина та гостра нестача кадрів на ринку праці. Водночас, на думку чиновника, підвищувати пенсійний вік одразу до 65 років для всіх громадян було б несправедливим рішенням.
Значна частина наших пенсіонерів виходить на заслужений відпочинок раніше. Навіть не у 60 і не у 55 років. Тому насамперед необхідно уніфікувати правила виходу на пенсію для всіх. Підвищувати вік виходу на пенсію лише для певної категорії громадян, доки інші зможуть залишати роботу набагато раніше, було б неправильно та нечесно по відношенню до тих, хто й так уже працює довше за інших.
Однак, на її переконання, у будь-якому випадку людям слід роз'яснювати переваги пізнішого виходу на пенсію та мотивувати їх до цього. Одним із ключових факторів може стати збільшення розміру єдиного соціального внеску, який сплачують працюючі особи до Пенсійного фонду.
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Це дозволить ПФУ виплачувати вищі пенсії тим, хто перебуває на заслуженому відпочинку.
В умовах старіння населення роботодавці вже не можуть ігнорувати проблему ейджизму, тому потрібно проводити навчальні тренінги для роботодавців та громадян щодо недопущення дискримінації за віком.
Нагадаємо, шукайте можливість відкладати на старість: на яку пенсію можна сподіватися із зарплатою 10 000 грн.
Як повідомляв "Знай.ua", українцям потрібно подати нову заяву для продовження субсидії - часу залишилося мало
Знай.ua писав, на карту пенсію не виплатять: у ПФУ назвали чіткі вимоги до банківського рахунку