Накопичувати борги за комунальні послуги вкрай небезпечно, адже постачальники знову можуть нараховувати пеню, відключати послуги та навіть примусово стягувати плату через суд. Проте, деяким споживачам це не загрожує.
У Департаменті правового забезпечення Дніпровської міської ради розповіли, у яких випадках борг за комуналку не нараховується або може бути списаний.
В умовах воєнного стану в Україні заборонено стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, що виникла після 22.02.2022. Це стосується мешканців територій, на яких продовжуються бойові дії та населених пунктів тимчасово непідконтрольних Україні.
Також борги за комуналку не повинні нараховуватись українцям, житло яких було пошкоджене чи зруйноване. Якщо власнику такого житла нарахували заборгованість, то постачальник має провести перерахунок.
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
"Після заяви громадянина органи місцевого самоврядування проводять обстеження стану житла та оцінюють пошкодження. Комунальні підприємства автоматично отримують інформацію про пошкоджене та зруйноване житло від органів місцевого самоврядування. У разі нарахування плати за ЖКП має відбутися коригування", - йдеться у повідомленні.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, прострочили платіжку за воду: за якої заборгованості загрожує відключення.
Також наш портал інформував, доведеться витрушувати скарбнички: ЖЕКи анонсували подорожчання квартплати.
Крім того, ми писали, тепер ще вода та опалення: українців можуть чекати неприємні сюрпризи у платіжках.