Через перебої з електропостачанням в Україні очікується значне подорожчання продуктів харчування. Варто знати, що очікує українців та до чого слід готуватись.

Про це пише Forbes Ukraine.

Першими під удар візьмуть рибні консерви, соняшникову олію та майонез. У мережі АТБ ціни на ці товари можуть зрости на 5-15% вже в червні-липні. Причинами цього стануть проблеми з електропостачанням, девальвація гривні та здорожчання логістики.

Як зміняться ціни на продукти в липні. Фото з відкритих джерел

Не омине зростання цін і хліб з цукром. У Auchan вже фіксують подорожчання цих продуктів через зупинку деяких виробництв, які чекають на стабілізацію в енергетиці.

Популярні новини зараз

Важливо для кожного пенсіонера: українців попередили про зміни

Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника

В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти

Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води

Показати ще

Мережі Varus та Fozzy Group (Сільпо, Фора) поки що не змінюють ціни, але вже скоротили пропозицію швидкопсувних товарів. Також вони стикаються з проблемами у постачанні від невеликих локальних підприємств, які не мають генераторів.

Найбільше від енергокризи страждає молочна галузь. Для зберігання молочних продуктів потрібна безперебійна електроенергія, тому використання генераторів призведе до значного зростання цін. За прогнозами голови ради директорів "Союзу молочних підприємств України" Вадима Чагаровського, молочка може подорожчати на 10% вже зараз, а до осені подорожчання може сягнути 25-30%.

Очікується, що ціни на хліб також зростуть. Окрім дефіциту електрики, на його ціну вплине дефіцит критично важливих працівників та зростання вартості зерна.

За підрахунками Forbes, перебої з електропостачанням можуть збільшити вартість бакалії на 5–15%, а молочних продуктів – на 30%.

Як зазначають експерти, енергокриза може мати й інші негативні наслідки для української економіки, зокрема призвести до зростання безробіття та зниження ВВП.

Ціни на продукти в Україні

Нагадаємо, як в Україні змінилися ціни на овочі цього літа.

Як повідомляли раніше, чому хліб може стати дефіцитним продуктом.

Як писав "Знай" раніше, українські супермаркети знизили ціни на помідори, огірки та часник.