Смарт-лічильники, або інтелектуальні лічильники, виготовлені з електронних компонентів без механічних частин, тому вони набагато функціональніші за звичайні лічильники.
Вони не лише рахують спожиту електроенергію, а й можуть передавати показники, враховувати споживання по зонах доби, вимірювати параметри мережі, захищати від перепадів напруги, повідомляти про аварії та показувати заборгованість.
Економія грошей
Використовуючи електроенергію з 23:00 до 7:00, можна зекономити до 50% на тарифі. Наприклад, включивши бойлер чи пральну машину вночі, ви зменшите свій рахунок.
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Дистанційне зчитування
Лічильник сам передає показники енергокомпанії, і рахунок формується на основі фактичних даних, що зручно для тих, хто забуває передавати показники.
Споживач може самостійно купити лічильник, але його встановлення та програмування має виконувати спеціаліст. Для цього потрібно звернутися в РЕМ, де ваш лічильник буде параметризований та запрограмований.
Смарт-лічильники дуже точні. Якщо здається, що лічильник рахує зайве, вимкніть всі електроприлади і перевірте, чи збільшується кількість кіловат-годин. Якщо так, зверніться до електрика для перевірки мережі.
Купувати лічильник слід у спеціалізованих магазинах, щоб мати всі необхідні документи. Після покупки зверніться до обленерго для програмування і отримання акту параметризації.
Нагадаємо, двохзонний та тризонний лічильник: чи вигідно встановлювати після подорожчання електроенергії
Раніше ми писали про те, що "Газмережі" оновили правила для клієнтів: як тепер передавати показники та сплачувати платіжки
Вам буде цікаво дізнатися три ознаки, що настав час віддавати лічильник на повірку: краще не ігнорувати