Тимчасовий захист у Чехії для українських біженців діє до березня наступного року та забезпечує доступ до освіти, роботи та державного медичного страхування. На кінець березня 2024 року цей статус продовжили 32 тисячам біженців.
Щотижня до Чехії прибувають приблизно 1500 осіб. У червні кількість біженців становила 355 тисяч, і зараз вона могла зрости до 400 тисяч.
Міністр праці та соціальних справ Маріан Юречка зазначив, що у Чехії працевлаштувалися 120 тисяч біженців працездатного віку, що становить близько 70%.
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Якою буде максимальна пенсія у 2025 році: чи очікувати українцям на підвищення виплат
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Для отримання спеціальної довготермінової посвідки на проживання потрібно прожити в Чехії понад два роки, мати дійсний закордонний паспорт, забезпечення житлом, не отримувати пільг і бути економічно незалежним. Діти обов'язково мають відвідувати місцеву школу.
Для біженців з інвалідністю ухвалено збільшення грошової допомоги до 12 000 крон, з яких 4400 крон для дорослих та 6600 крон для дітей. Це підвищення компенсує втрату безплатного житла з вересня.
Депутат від ANO Їржі Машек вважає, що українці, які підлягають військовій службі, повинні повернутися додому для продовження терміну дії документів. Однак їм дозволено користуватися тимчасовим захистом навіть із простроченими документами.
Нагадаємо, українцям показали, скільки платять за світло у Європі: про рівень достатку – ані слова
Раніше ми писали про те, що грошова допомога українцям у Чехії: скільки, кому та як отримати
Вам буде цікаво дізнатися у Європі починають більше ненавидіти біженців – їх кількість хочуть зменшити