Енергетики вже довгий час радять українцям замінити старі лампи розжарювання більш сучасними LED. Наскільки це вигідне рішення, докладно пояснили у "Львівобленерго".

Заміна ламп розжарювання на LED лампи може принести реальну користь не лише енергосистемі, а й гаманцю кожного споживача.

Електричні лампи, фото media.defense.gov

По-перше, LED лампа потужністю 10 Вт забезпечує таке ж освітлення, як лампа розжарювання на 60 Вт. Тобто споживання електроенергії зменшується у 6 разів. Крім того, LED лампа прослужить триваліший час.

"Середній термін служби LED лампи становить близько 25 000 годин, коли лампа розжарювання зазвичай працює близько 1 000 годин. Таким чином, одна LED лампа може замінити 25 ламп розжарювання", - пояснюють енергетики.

Популярні новини зараз

Взимку українців можуть очікувати нові випробування: відключення світла ще квіточки

Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше

ПриватБанк блокує карти українців після цієї операції: "Платив роками за кожен місяць"

В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти

Показати ще

Тарифи на світло, скріншот: YouTube

Скільки можна заощадити?

Допустимо LED лампа потужністю 10 Вт використовується 5 годин на день. Шляхом нескладних математичних обчислень встановлюємо, що річне споживання такою лампою становить – 18 кВт/год. За нинішнього тарифу це 77,76 гривні.

Аналогічна за рівнем освітлення лампа розжарювання на 60 Вт за тих самих умов "накрутить" 110 кВт/год на рік - це 475,3 гривні.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, що потрібно вимкнути з розеток, щоб не платити шалені гроші за світло.

Також наш портал інформував, холодильник, комп'ютер і навіть смартфон: як користуватись технікою, щоб не переплачувати за світло.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, що економія починається з лічильника: в обленерго дали інструкцію для зменшення платіжки.