З 2025 року в Україні буде запроваджено акциз на певні види безалкогольних напоїв. Експерти розповіли, чого слід очікувати українців та як зміниться ціна них.

Відповідну інформацію опубліковано на сайті Кабінету Міністрів України.

Газовані напої, скріншот: YouTube

Це призведе до подорожчання соків, газованих напоїв та інших продуктів з високим вмістом цукру.

Ініціатива спрямована на зменшення споживання шкідливої для здоров'я продукції та збільшення надходжень до бюджету. За попередніми розрахунками, акциз може скоротити вживання солодких напоїв на 21% та принести до державної скарбниці від 5,1 до 7,8 мільярдів гривень щорічно.

Популярні новини зараз

Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше

Важливо для кожного пенсіонера: українців попередили про зміни

Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше

Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води

Показати ще

Очікується, що акцизний збір складе 4 гривні за літр напою. Ці кошти планують спрямувати на програми з запобігання неінфекційним захворюванням, лікування хворих та підтримку програми дитячого харчування в школах.

Введення акцизу підтримує Міністерство охорони здоров'я України. Вчені давно б'ють на сполох через шкоду, яку завдають організму солодкі напої, перенасичені цукром. Їхнє регулярне вживання може призвести до розвитку діабету, ожиріння, проблем з серцем та інших серйозних захворювань.

Запропоновані законопроєкти №9032-1 та №9033-1 вже зареєстровані у Верховній Раді. Очікується, що їх розглянуть та проголосують протягом найближчого часу.

Зростання цін на солодкі напої, ймовірно, спонукає українців до переходу на більш здорову альтернативу. Це може стати позитивним кроком на шляху до покращення загального стану здоров'я населення.

Газовані солодкі напої

Нагадаємо, що супермаркети оновили цінники на соки, мінеральну воду та газовані напої.

Як повідомляли раніше, полуниця, виноград та яблука вже за новими цінами.

Як писав "Знай" раніше, в магазинах перерахували ціни на ковбаски, сосиски та буженину.