Польща звернулася до Німеччини з пропозицією припинити виплати для українців, що живуть у Німеччині, та направити ці кошти безпосередньо до України.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що українські чоловіки повинні бути на фронті, а жінки — працювати на економіку.
Позиція Німеччини
Поки що Німеччина офіційно не відреагувала на пропозицію Польщі, однак федеральний міністр фінансів Крістіан Лінднер виступив із власною ініціативою. Він пропонує залишити статус тимчасового захисту для українців, але обмежити розмір матеріальної допомоги, щоб стимулювати їх до роботи. На його думку, держава повинна покривати витрати на житло за фіксованою ставкою, а не за фактичними витратами.
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Соціальні виплати для українців у Польщі
В Польщі також поступово обмежують державну підтримку для біженців. Закон, підписаний президентом Анджеєм Дудою, подовжує дозвіл на перебування українців до вересня 2025 року, але зменшує фінансову допомогу, тепер покриття витрат на проживання та харчування доступне лише в колективних центрах. Тим, хто живе окремо, держава надає 750 злотих на місяць, а багатодітним сім’ям — 375 злотих на особу.
Чого очікувати в Німеччині з 2025 року
З 2025 року українцям у Німеччині, які відмовляться від пропозиції роботи, планують поступово зменшувати розмір соціальних виплат. Якщо ж біженець знайде роботу і пропрацює хоча б рік, він може отримати бонус у розмірі 1000 євро.
Раніше ми повідомляли, Польща пропонує відкправити українських чоловіків на фронт, а жінок відновлювати економіку.
Польща кардинально змінює правила, на притулок можна не сподіватися- детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, Польща не хоче підтримувати українських біженців.