В Україні змінились правила продажу вживаних автомобілів. Нещодавно уряд ухвалив нові норми, які ускладнюють комісійний продаж автомобілів, що мають українську реєстрацію. Відтепер, торговцям доведеться проходити додаткові етапи оформлення та надавати більше документів, що може вплинути на вартість автомобілів на ринку.
Згідно з інформацією, наданою Станіславом Бучацьким, керівником Інституту дослідження авторинку, нововведення вже вступили в силу. На сайті Сервісних Центрів МВС та в офіційних соцмережах з'явилися відомості про те, які документи тепер вимагаються від продавців автомобілів.
Основні зміни стосуються вимоги надання документів, які підтверджують вартість автомобіля, зазначену в договорі купівлі-продажу. Раніше продавці мали можливість вписувати в договір практично будь-яку суму, навіть символічну, але тепер їм доведеться обґрунтувати ціну. Це може бути, наприклад, середньоринкова вартість такого транспортного засобу.
Якщо продавець не зможе надати необхідну інформацію, Сервісний центр може відмовити в реєстрації договору, навіть не пояснюючи причин. Це може призвести до затримок у процесі продажу, а також додаткових витрат на підготовку документів.
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Гороскоп на 20 листопада для всіх знаків Зодіаку: як провести середу без стресів
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки
По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу
Запровадження нових правил може вплинути на загальний рівень цін на вживані автомобілі в Україні. Експерти вважають, що таке ускладнення може призвести до подорожчання автомобілів, оскільки продавцям доведеться витратити більше часу та ресурсів на оформлення документів.
Проте ситуація з автомобілями, які ввозяться з-за кордону, залишається без змін. Згідно з законом, такі транспортні засоби до першої реєстрації вважаються товаром, тому компанії, які займаються їх продажем, можуть реалізовувати їх без додаткових податків.
Нагадаємо, в Україні зростає кількість нелегальних АЗС: де обережніше заправлятися
Раніше ми розповідали, що випив, сів за кермо і не отримав штрафу: це допустиме порушення