У Дніпрі зберігається загроза реваншу проросійських сил. Причина: надзвичайно потужні позиції Дніпропетровської єпархії РПЦ в Україні та пов’язаних з нею організацій, які брали активну участь у сепаратистських рухах 2014-го року, і яким усіляко сприяє міський голова Дніпра Борис Філатов. Про це розповіли журналісти проекту Україна Selfie в ефірі 24-го каналу, пише Уніан.

Журналісти нагадали, що Філатов, який 2015-го прийшов до влади у Дніпрі на патріотичній риториці, за кілька років до обрання отримав грамоту з рук Патріарха Кіріла. У документальному фільмі глядачам показали унікальні архівні кадри, як Патріарх Кіріл нагороджує Філатова і його тоді ще близького товариша Олександра Вілкула відзнаками – «за самовіддану працю на благо Російської Православної Церкви».

Також очільник Дніпра близький до митрополита Іринея (Середнього), керуючого Дніпропетровською Єпархією РПЦ в Україні. Це також підтверджується архівною зйомкою. На відео чітко видно як Іриней (Середній) благословляє Філатова.

Митрополит Іриней, за словами місцевих, під час Революції Гідності координував діяльність проросійських організацій, зокрема силового крила єпархії - «Катеринославської козацької округи». Тим часом, сам Борис Філатов тривалий час був старостою храму РПЦ в Дніпрі – на Золотих Ключах.

Нині Філатов демонстративно відмежовується від свого церковного минулого. Намагається підчистити будь-які згадки про відзнаки від Кіріла, розповідають у Дніпрі. Але він був і лишається вірним парафіянином Російської православної церкви в Україні, переконаний активіст Геннадій Бутенко.

Популярні новини зараз

Доведеться заплатити зі своєї кишені: водоканальники попередили з приводу лічильників

Ось таким був дідусь "Запорожця": рідкісні кадри унікального прототипу із кузовом незвичайної форми

Потрібно терміново нести документи: українським пенсіонерам дозволили у червні "відновити" виплати

Як уберегти новий холодильник від постійних відключень світла: запам'ятай ці правила

Показати ще

«Коли в неділю збираються люди, то служителі московської церкви проводили серед вірян роботу роз’яснювальну. Не публічно, десь так в тиху, щоб вони підтримували Філатова, бо це правильна людина, правильний кандидат в мери», - вказує Бутенко.

Журналісти звернули увагу на взаємовідносини Філатова і з Православною церквою в Україні. Зауважили: міський голова Дніпра не зацікавлений у розвитку помісної церкви в місті. ПЦУ не отримує земельні ділянки під будівництво нових храмів. Філатов вдається і до прямих образ на адресу владики Симеона, керуючого Дніпропетровської єпархією ПЦУ.

«Філатов дуже часто принижує нашого настоятеля, владику Симеона, і інших священнослужителів. Тому що - це людина, яка душею з російською церквою, а не з українською», - вказує Геннадій Бутенко.

Зараз Російська православна церква у Дніпрі має потужні позиції, як і 10 років тому, пише 24 канал. Проросійські організації ніхто не розпустив і не переслідує. Зачаїлись, але завжди готові і козачки з «Катеринославської козацької округи». Які, за інформацією ЗМІ, тепер мають потужного партнера – охоронну компанію «Леон». Власник якої – Михайло Кошляк, депутат обласної ради від ОПЗЖ та давній бізнес-партнер самого Філатова й Геннадія Корбана.