В Україні виникли серйозні проблеми з боргами – домовитись із власниками бондів про реструктуризацію на суму близько $20 мільярдів не вийшло. Це означає, що країна може зіткнутися з дефолтом, якщо не знайде вихід із ситуації.

Україна ввела призупинення виплат за своїми облігаціями після вторгнення росії у 2022 році, але угода про призупинення закінчується у серпні.

Про це розповіли у The Reuters.

Міністерство фінансів, фото: 5.ua

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що вони продовжують переговори і сподіваються домовитися до 1 серпня. Але поки що позиції сторін залишаються далекі одна від одної.

Популярні новини зараз

Кабмін звільнив від мобілізації 133 "важливі" структури: люди назвали це "офіційною війною для бідних"

Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях

Депутати з «Євросолідарності» Порошенка масово виїхали до Європи, поки Україну масово обстрілюють ракетами, - військовий

Цими грошима більше не зможете розрахуватися — які монети та купюри треба терміново обміняти

Показати ще

Україна запропонувала обміняти свої поточні облігації на нові та запропонувала державні боргові інструменти, пов'язані з податковими надходженнями.

Проте власники бондів вважають, що пропозиція України щодо суттєвого списання боргу – надто велика. Їхні зустрічні пропозиції передбачають номінальне скорочення боргу на 20%, з можливістю повного відшкодування.

Фінанси, фото: today.ua

Ця ситуація робить реструктуризацію боргу для України критично важливою, особливо в умовах воєнних дій та економічної нестабільності. Україна націлена на швидке вирішення проблеми, щоб уникнути подальших фінансових труднощів та повернутися до міжнародних ринків капіталу.

Раніше ми писали про те, що війна не змінює правил: за які борги можуть забрати квартиру під час воєнного стану

Не платите за комуналку? Ризикуєте залишитися без зарплати

Раніше стало відомо про те, що у українці масово потрапляють у прірву банкрутства: чи можна позбутися боргів.